Cikalleshi rikthehet bomber, dy gola në Kupë për…

cikalleshi 600x338

Sokol Cikalleshi po fillon të sjellë lajmë gjithmonë e më të mira nga Turqia, për veten dhe për Kombëtaren.

Sulmuesi shtatlartë ka qenë protagonist në fitoren e ekipit të tij Akhisar ndaj rivalëve të Kasimpasa, ndeshje kjo  e vlefshme për Kupën e Turqisë.

Cikalleshi ka shënuar një dygolsh në minutat e 41’dhe 51’, ku sidomos goli i dytë mund të quhet një perlë e shqiptarit me një parabolë në limitet e zonës së rreptësisë.