PSG vuan ndaj skuadrës së kategorisë së tretë – A2

PSG vuan ndaj skuadrës së kategorisë së tretë

PSG vuajti më tepër nga sa parashikohej përballë Vilefransh, skuadër e kategorisë së tretë franceze.

Milionerët e kryeqytetit fituan 3-0 vetëm në kohën shtesë, duke siguruar vendin në çerekfinalet e Kupës së Francës.

Pa yjet e dëmtuar, Neymar e Verrati, si edhe me Buffon në stol, parizienët fituan me golat e Draxler, Diabi dhe Edinson Cavanit.

Nga Kupa eliminohet Lila, me Renën që u kualifikua pas fitores me përmbysje.

Shkarkoni aplikacionin e A2