Tenderi i byzylykëve, Manjani: Nuk di asgjë

byzylyk 1100x620

Një nga ish-minsitrat e LSI, Ylli Manjani ka hedhur poshtë zërat se ndaj tij kanë nisur verifikimet për abuzimet me tenderat në kohën që ai drejtonte Ministrinë e Drejtësisë.

Përmes një postimi në “Facebook”, Manjani shkruan: “Unë nuk di asgjë për këtë fakt, por nëse duan të verifikojnë apo hetojnë shumë mirë do bëjnë. Nuk kam ndërmend të bëj e as ti nënshtrohem gjyqeve popullore dhe elektronike. Aq më tepër për gjera të stisura…’’,

Manjani thotë se ai është i hapur ndaj çdo hetimi, duke qenë se prej kohësh nuk ka asnjë lloj imuniteti.