Pukë, qëllohet me armë zjarri, ndërron jetë i riu – A2

Pukë, qëllohet me armë zjarri, ndërron jetë i riu

Një 30 vjeçar nga fshati Kaftallë i Pukës është qëlluar me armë zjarri, dhe ka ndërruar jetë në spitalin e Shkodrës.

Viktima, Petrit Biba ishte punonjës i hidrocentralit në Vrithë.

Viktima fillimisht është sjellë pa ndjenja në spitalin e Pukës, dhe më pas është transportuar në spitalin e Shkodrës, por pa rezultat.

Policia dhe grupi hetimor ka shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes,  dhe ka arritur të identifikojë autorin i cili është Enderis Doda 25 vjeç.