Inter kthehet te fitorja, Napoli ndalet nga Fiorentina

iii 1100x620

Interit i ka mjaftuar një gol nga Martinez për të marrë 3 pikët nga transferta e vështirë e Parmës.

Zikaltrit vinin në këtë ndeshje pas dy humbjeve radhazi dhe një tjetër rezultat negativ do të ishte i papranueshëm për ta.

Por edhe ky takim po shkonte drejt barazimit, kur në minutën e 79 argjentinasi Lautaro Martínez realizoi golin e vetëm të ndeshjes, ndërsa ishte futur vetëm dy minuta më herët në fushën e lojës.

Me këtë fitore, Interi e ngushton në 9 pikë diferencën me Napolin e vendit të dytë, pasi këta të fundit ngecën në një barazim pa gola në fushën e Fiorentinës.