Basha takon aleatët, rakordohet strategjia për 16 shkurtin

Selia e PD 1100x620

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka nisur sot takimet me aleatët në funksion të protestës së 16 shkurtit. Takimi i parë është me kreun e Partisë Republikane Fatmir Mediu.

Basha mendohet të takojë në ditën e sotme të gjithë aleatët për të arritur një vendim të përbashkët për organizimin e protestës së 16 shkurtit dhe për të rakorduar strategjitë.

Ndërkohë,  protestat e organizuara nga opozita kanë prekur ditën e djeshme qytetet e Elbasanit, Beratit dhe Durrësit.