Gabimet dietike të shqiptarëve dhe siguria ushqimore

Siguria ushqimore, një temë që na prek të gjithëve, por shpesh është edhe përgjegjësia jonë në zgjedhjen e ushqimeve që zgjedhim.

Dietologia klinike, Blerina Bombaj ishte e ftuar në emisionin “Dita Jonë” ku foli pikërisht për sigurinë ushqimore.

“Një ushqim duhet të jetë në mënyrë absolute i sigurt dhe pastaj vjen cilësia e të tjerat. Pasi mund të pësosh probleme patologjike dhe mjaft të rënda, pasi ushqimet përmbajnë baktere të ndryshme. Unë e vë në dyshim që kontrollohet ushqimi që konsumojnë kafshët, por kjo është mjaft e rëndësishme. Ne nuk kemi asnjë të dhënë se sa është aflatoskina në qumështin që ne pimë. As personat që punojnë në AKU nuk e dinë sa aflatoksinë ka qumështi”, ka thënë ndër të tjera dietologia në emisionin “Dita Jonë” në A2CNN.

  • LAJMI I FUNDIT | Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore
  • LAJMI I FUNDIT | Yuri Kim: Çdo palë kontribuoi shumë dhe lëshoi shumë
  • LAJMI I FUNDIT | Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Soreca: Shqipëria është më pranë BE
  • LAJMI I FUNDIT | Lulzim Basha: Hap përpara për zgjedhje të lira
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: PD hoqi dorë nga kërkesat absurde
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Do të ketë identifikim biometrik per zgjedhjet e ardhshme
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Dakordësia riformaton KQZ