Ramsey firmos me Juventusin, i dyti më i paguar – A2

Ramsey firmos me Juventusin, i dyti më i paguar

Mesfushori i Arsenalit Aaron Ramsey nënshkroi një para-kontratë me Juventusin, ndërsa do të bashkohet me skuadrën bardhezi në muajin qershor.

Kampionet e Italisë e zyrtarizuan akordin, pasi uellsiani kreu vizitat mjekësore në janar do të përfitojë 456 mijë euro në muaj për 4 vitet e ardhshme.

28-vjeçari bëhet lojtari i dytë më i paguar, pas Cristiano Ronaldos dhe britaniku më i paguar në një klub futbolli.