Raporti Antikanabis, Xhafaj: Shqipëria jo më vend i origjinës së kanabisit

Raporti për luftën antikanabis i 2018-s, është komentuar dhe nga ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, i cili drejtoi Ministrinë e Brendshme gjatë kësaj përiudhe.

I larguar me shumë bujë pas akuzave ndaj vëllait të tij Agron Xhafaj, për përfshirje në trafik droge, ish-ministri e cilëson një sukses luftën antikanabis, që sipas tij, hoqi imazhin e keq të Shqipërisë si vend origjine i prodhimit dhe i trafikimit të kanabisit.

Xhafaj u dërgon edhe një mesazh atyre që e sulmuan gjatë detyrës së tij si ministër i Brendshëm. “Përçmim për të gjithë ata që kanë hedhur baltë mbi përpjekjet tona në këtë betejë”, shkruan-ish ministri.

  • LAJMI I FUNDIT | Detaje të reja nga udhëtimi i gazetarit të A2, Jul Kasapi në kampin e ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Dëshmitë e shqiptarëve të bllokuar në kampin e Al Hawl në Siri
  • LAJMI I FUNDIT | Pamje të papublikuara më parë brenda kampit famëkeq të ISIS
  • LAJMI I FUNDIT | Historitë e dhimbshme të shqiptarëve që duan të kthehen në Atdhe
  • LAJMI I FUNDIT | Pas disa orësh ecje në kamp grupi i xhirimit gjeti grupin e shqiptarëve
  • LAJMI I FUNDIT | Ermir Gjinishi: Brenda kampit mund të ketë dhe ish luftëtarë të ISIS