Basha protestë në Tiranë, Rama në Vlorë

d338a376 8441 4c38 9ee2 6f4e6701cde5 1100x620

Ora 11:00 e të shtunës do të jetë pikënisja e dy aktiviteteve të kundërshtarëve politikë. Lulzim Basha do të njoftojë nisjen e protestës më të madhe, siç deklaroi ai, në 30 vite, ndërsa Edi Rama do të jetë në Vlorë me turin e takimeve për Bashkinë që duam.

Paraprakisht, Kryeministri Edi Rama ka urdhëruar që dje në mbrëmje mbulimin fasadës me ndriçuesit LED të Kryeministrisë dhe instalacioneve të kërpudhave në kopshtin rreth saj, në rast të ndonjë goditjeje nga protestuesit nesër.