Viktimat e zjarrit, Flamengo nderon futbollistë

FLAMENGO NDERIMET frame 416 1100x620

Klubi brazilian i Flamengos zhvilloi ndeshjen e parë që nga tragjedia në akademinë e të rinjve që shkaktoi vdekjen e 10 futbollistëve.

Rreth 30 mije të pranishëm në stadium së bashku me skuadrat në fushë, nderuan viktimat e 8 shkurtit të cilët ndërruan jetë pas zjarrit të rënë në qendrën stërvitore të moshave. i mbijetuari Kauan Emanuel, i cili la spitalin vetëm pak ditë më parë, u shfaq mes lotësh në tribunën e stadiumit ‘Maracana’ i rrethuar nga familjarë dhe tifozë.