Barca gjithmonë e më në krye, mjafton Messi

messi 1100x620

Barcelona fiton me Valliadolid dhe e sheh veten gjithmonë e më të sigurt drejt fitores finale në La Liga.

Edhe një herë është simboli i ekipit katalan,  Leo Messi, ai që i siguron ekipit trepikshin, fal një penalltie pak para përfundimit të pjesës së parë, në minutën e 43-të.

Me fitoren e sotme, Barcelona ngjitet kuotën e 54 pikëve, 7 më shumë se Atletico i Simeones, 6 më shumëse Reali në qoftë se Blacos fitojnë kundër Gironës.  

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 4 viktima në 24 orët e fundit, mes tyre një 21-vjeçare
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 85 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 29 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 88 pacientë në spital, 12 në terapi intensive dhe 4 të intubuar