Presidenti Meta: Evitoni konfrontimet

New.Sequence.211 frame 5328 1100x620

Presidenti Ilir Meta ka reaguar menjëherë pas ashpërsimit të protestës së sotme para kryeministrisë.

Presidenti kërkon “vetëpërmbajtje nga të gjithë për evitimin e konfrontimeve dhe dhunës”. Presidenti theksoi se “ndërsa qytetarët duhet të protestojnë të lirë duhet të respektohen institucionet”.

  • LAJMI I FUNDIT | Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore
  • LAJMI I FUNDIT | Yuri Kim: Çdo palë kontribuoi shumë dhe lëshoi shumë
  • LAJMI I FUNDIT | Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Soreca: Shqipëria është më pranë BE
  • LAJMI I FUNDIT | Lulzim Basha: Hap përpara për zgjedhje të lira
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: PD hoqi dorë nga kërkesat absurde
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Do të ketë identifikim biometrik per zgjedhjet e ardhshme
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Dakordësia riformaton KQZ
  • LAJMI I FUNDIT | Presidenca: Jo e mjaftueshme për të garantuar zgjedhje të lira