Superiorja: Gentian Stojku trajneri i ri i Kamzës

Stojku 600x338

Gentian Stojku është trajneri i ri i Kamzës.

Vendimi u mor nga kryesia e Kamzës pas dorëheqjes së trajnerit Ernest Gjoka si pasojë e humbjes në përballjen direkte me Kastriotin.

Ish mesfushori që ka ngritur karrierën e tij në Elbasan, me eksperienca të ndryshme edhe në Gjermani, së fundmi ishte tekniku i Erzenit në Kategorinë e Parë, por në janar ishte larguar nga ekipi që po zhvillonte një sezon të mirë.

Me emërimin e Stojkut, Kamza dëshiron të mbajë gjallë objektivin madhor e shmangies së rënies nga kategoria.

  • LAJMI I FUNDIT | Yuri Kim: Çdo palë kontribuoi shumë dhe lëshoi shumë
  • LAJMI I FUNDIT | Reforma Zgjedhore, pranohet identifikimi elektronik i votuesve në zgjedhore
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Do të ketë Identifikim biometrik per zgjedhjet e ardhshme
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Dakordësia riformaton KQZ