Basha-Ramës: Me këto akte i shpalle luftë qytetarëve – A2

Basha-Ramës: Me këto akte i shpalle luftë qytetarëve

Ndërsa vijon seanca brenda sallës së Kuvendit, Basha mbajti një fjalim duke iu drejtuar kryeministrit se, sipas tij, me aktet e sotme i ka shpallur luftë qytetarëve.

“Edi Rama, sot, i ka shpallur luftë qytetarëve të vetë. Ne emër të opozitës, i them Ramës që me këtë akt shpalle lufte, koston do ta kesh 100% ti. Ne nuk frikësohemi, sepse luftojmë për fëmijët e shqiptarëve, luftojmë për zgjedhje të lira e të ndershme dhe përballë kemi një shtet që nuk është më i shqiptarëve. Ky vend ka dy rrugë, të pranojë skllavërinë me kokën e Maduros së Ballkanit ose të ngrihet në këmbë dhe të marrë në dorë fatin tonë dhe të atdheut tonë. Beteja që ka nisur është pa kthim”, tha Lulzim Basha.

Shkarkoni aplikacionin e A2