Deklaratat e eurodeputetëve, reagojnë PD dhe LSI: Nuk e shohin të vërtetën

Ish-deputeti i PD, Aldo Bumçi beson se njësoj si në të shkuarën, ndërkombëtarët do vijnë te qëndrimi i opozitës, por për këtë do duhet kohë.

Në intervistën për A2 CNN, Bumçi ka zbuluar gjithashtu se në korrespodencën me OSBE, qeveria i është referuar opozitës i terroristë në aktin e saj për djegien e mandateve.

Më herët, edhe partia tjetër opozitare, LSI, përmes Petrit Vasilit, reagoi ashpër ndaj qëndrimit kundër bojkotit të eurodeputetëve.

Pas vendimit për djegien e mandateve, opozita ka paralajmëruar mbajtjen e protestave në githë Shqipërinë, me kërkesën për krijimin e një qeverie tranzitore.