Deklaratat pas derbit, Partizani i gëzohet pikës, zhgënjim te Tirana

Pengu për një fitore që u iku nga duart dhe gëzimi për ruajtjen e ecurisë pozitive drejt titullit kampion.

Te Partizani janë të kënaqur për barazimin në derbi, ndërsa te Tirana rezultati u përjetua si një zhgënjim që synohet të kthehet në forcë, drejt objektivit për një vend në kupat e Europës.