Ngjarja në ish-Bllok, arrestohet Ervin Mata

Publikuar më: 2/3/2019, ora 15:59
BLLOKU 1024x768

Ngjarja në ish-Bllok, arrestohet Ervin Mata

Publikuar më: 2/3/2019, ora 15:59

Ervin Mata, personi i cili ishte protagonist në ngjarjen e 4 tetorit në zonën e ish-Bllokut, u prangos nga policia.

Mësohet se 31-vjeçare është vënë në pranga nga Policia e Tiranës.

Sipas policisë, ai është person i dyshuar për kryerjen e veprave penale të “Vrasjes në rrethana të cilësuara, e mbetur në tentativë, e kryer në bashkëpunim” dhe “Mbajtje pa leje të armëve dhe municioneve luftarake”.