Uzuni e Ajeti gjejnë golin, asist i Gurit | VIDEO

UZUNI AJETI GOL GURI ASIST frame 237 1100x620

Ndeshjet e kësaj fundjave kanë folur për futbollistët kuqezi, të cilët aktivizohen në ligat e ndryshme europiane. Myrto Uzuni ka qenë sërish protagonist te Lokomotiva e Zagrebit në elitën e futbollit kroat. Sulmuesi frenoi gjigandët e Dinamos së Zagrebit, duke shënuar golin e barazimit 1 me 1 në minutat e fundit të ndeshjes.

Gol që shërben vetëm për statistikë ai i mbrojtësit Arlind Ajeti, i cili shënoi në humbjen 3 me 1 që Gras’hoper pësoi në shtëpi përballë Zyrihut, në Superligën zvicerane.

Ndërsa Sindrit Guri dha asistin e golit për Ostenden, në barazimin 1 me 1 që skuadra regjistroi në elitën e futbollit belg.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë raporton 14 raste të reja me koronavirus
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: Shumica e rasteve të reja janë simptomatikë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Rastet e reja në Tiranë, Shkodër, Krujë dhe Durrës
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur 1246