Futboll në -27 gradë Celsius, ndeshja më e ftohtë në histori – A2

Futboll në -27 gradë Celsius, ndeshja më e ftohtë në histori

I ftohti polar nuk ka penguar organizatorët e ndeshjes së kampionatit amerikan mes Colorado Rapids dhe Portland Timbers që të lejojnë skuadrat të zbresin në fushë si normalisht.

Ndeshja përfundoi me rezultatin 3-3, por fotot e lojtarëve që rrëshqasin dhe dyluftojnë në borë janë përhapur me shpejtësi në internet. Megjithatë, rekordi i vërtetë ka qenë ai i temperaturës gjatë ndeshjes, -27 gradë Celsius.