Ajaksi po i “bën gjëmën” Realit, 0-2 në pjesën e parë

2616c 1100x620

Pjesa e parë e sfidës të Champions League midis Real Madridit dhe Ajaksit po dhuron emocione të papritura.

Në “Santiago Bernabeu” holandezët po fitojnë me rezultatin e pastër 2-0 , falë golave të Hakim Ziyech në minutën e 7 dhe  dhe David Neres në të 18-ën.

Me këtë rezultat, gjigandët spanjoll do të ishin të eliminuar.