Shënon edhe Llullaku, vendimtar në fitoren e Astra

Screenshot 6 1 1100x620

Azdren Llullaku është një tjetër futbollist i përfaqësues shqiptare në formë të shkëlqyer dhe që po lë gjurmë në evropë. Sulmuesi kuqezi shënoi golin e barazimit në fitoren 2-1 me përmbysje të Astras përballë Kraiovas në kampionatin rumun dhe më pas festoi me simbolin e shqiponjës për realizimin e parë për vitin 2019.

Ky është goli i gjashtë i 31-vjeçarit për këtë sezon ndërkohë që skuadra e tij Astra qëndron në vendin e 4 me 42 pikë dhe nuk njeh humbje prej 10 ndeshjesh.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë raporton 14 raste të reja me koronavirus
  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: Shumica e rasteve të reja janë simptomatikë
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Rastet e reja në Tiranë, Shkodër, Krujë dhe Durrës
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: Numri total i të prekurve me koronavirus ka arritur 1246