Rama pritet me protesta në Fier, përplasje me policinë e djegie gomash

B ROLL VIDEOT frame 0 1100x620

Vizita e Edi Ramës në Fier ka shkaktuar protesta. Të mbështetur nga ish-deputetët e PD-së, protestuesit me pankarta në duar, janë grumbulluar fillimisht para degës së PD-së, për të vazhduar drejt vendit ku kryeministri do të mbante fjalimin.

Ashtu si para Parlamentit, protestuesit dogjën dhe goma.

Ata u konfrontuan me policinë që ishte përforcuar dhe nga Garda e Republikës, qe duhej te garantonte mbarëvajtjen e aktivitetit te Kryeministrit.

  • LAJMI I FUNDIT | Yuri Kim: Çdo palë kontribuoi shumë dhe lëshoi shumë
  • LAJMI I FUNDIT | Reforma Zgjedhore, pranohet identifikimi elektronik i votuesve në zgjedhore
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Do të ketë Identifikim biometrik per zgjedhjet e ardhshme
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Dakordësia riformaton KQZ