Tifozi zbret në fushë dhe godet topin, por kapiteni i Rangers nuk ka frikë…

scoci 600x338

Një episod i veçantë ka ndodhur në Skoci nëndosjen midis Hiberians dhe Rangers.

Një tifoz i ekipit mikpritës, ka zbritur shkallët e stadiumit dhe i është afruar kapitenit të Rangers James Tavernier, duke gjuajtur topin që lojtari po rikthente në lojë.

Marrëzia e tifozit skocez

Në vend që të frikësohej, Tavernier i afrohet 21 vjeçarit dhe i tregon me fakte “marrëzinë” e tij, deri sa nuk ndërhynë forcat e rendit.