Porta bosh, golin ia mohon bora | VIDEO

topiuuu 1100x620

Një episod i pabesueshëm ka ndodhur në ndeshjen e Bundesliga-s mes Hanoverit dhe Leverkusenit, e cila u luajt në pjesën më të madhe të kohës me fushën e mbuluar nga dëbora.

Në një aksion në pjesën e parë, lojtari i Hanoverit Genki Haraguchi shmangu portierin dhe goditi saktë, madje nisi edhe të festonte, por topi u ndal nga dëbora në vijën fatale. Në fund, Leverkusen fitoi 2-3.