Rikthimi i Policisë në stadiume, drejtuesit e FSHF dhe klubeve takim me Ramën

TAKIM RAMA DUKA PEZULLIMI.duplicate.duplicate frame 206 1100x620

Pas vizitës së Presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në zyrën e Kryeministrit Edi Rama, u hodhën bazat për një marrëveshje, e cila parashikon rikthimin e policisë në stadiume dhe rifillimin normal të aktiviteteve futbollistike.

Në orën 11 do të zhvillohet një tryezë për futbollin. Drejtuesit e federatës dhe presidentët e klubeve do të jenë përballë Kryeministrit për të diskutuar detajet e rikthimit të policisë. Megjithatë, Rama pritet të dëgjojë shqetësimet e gjithë aktoreve të futbollit që lidhen edhe me ligjin e sportit apo rimbursimin e TVSH-së për ata që investojnë në sport.

  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata e Posaçme: Sekuestro të pasurive të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata e Posaçme: Sekuestro të pasurive të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla
  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata e Posaçme: Sekuestro të pasurive të ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla