Darkë pune në Elbasan, Rama mbledh ministrat dhe deputetët

rama ok 1100x620

Një ditë para se në Elbasan të zhvillohen festimet për Ditën e Verës, Kryeministri Edi Rama ka ftuar për një darke pune në këtë qytet të gjitha ministrat e kabinetit, anëtarët e kryesisë së Partisë Socialiste dhe deputetët socialistë.

Temë e diskutimeve pritet të jenë situata politike në vend, kongresi i 23 majit por edhe zgjedhjet lokale të 30 qershorit

Kjo është hera e dytë që Qeveria mblidhet në Elbasan. Më 6 janar, Rama ftoi ministrat e sapoemëruar në një drekë informale, bashkë me ministrat e larguar në fund të vitit 2018 nga detyra.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 846 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 312 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 469 pacientë në spitale, 31 në terapi intensive, 11 të intubuar