Fillon “beteja “gjyqësore” midis Ramës dhe Berishës

rama berisha2 1100x620

Është mbajtur sot në Gjykatën e Tiranës seanca e parë ndaj Sali Berishës për akuzën e shpifjes nga kryeministri Edi Rama.

Rama kërkon si shpërblim moral shumën e 100 mijë lekëve për akuzat që ish lideri demokrat i ka rezervuar për çështjen e marrëveshjes detare me Greqinë.

Kryeministri shqiptar ka depozituar së fundmi padi të ndryshme ndaj disa eksponentëve të opozitës por edhe ndaj disa personazhe të mediave.