“Opozita e re” voton pro ligjeve të qeverisë “Rama”

Mbulim votimi i deputeteve frame 115 1100x620

Opozita e re në Kuvend ka votuar pro ligjeve të qeverisë “Rama”. 6 nga 11 deputetë ngritën kartonët jeshilë për ligjet e rendit të ditës.

Deputetët Ylli Shehu dhe Alban Zeneli votuan të dy kundër ligjit për nxitjen e punësimit. Në miratimin e ligjeve për sigurinë e digave dhe emërimin e një anëtari të Këshillit Drejtues të Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare, deputeti i LSI, Ylli Shehu votoi kundër, ndërsa deputeti i PD Alban Zeneli nuk mori fare pjesë në votim.

Të vetmin projektligj që e votuan të gjithë pa përjashtim ishte nisma që synon të përmirësojë kushtet e konvikteve.

Edlira Hyseni, Lefter Koka i LSI dhe Ligoraq Karamelo i PD nuk ishin të pranishëm gjatë votimit.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 4 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 670 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 505 të shëruar në 24 orët e fundit