Europa League, Inter kërkon kualifikimin, Arsenal me sytë nga përmbysja

interrr 1100x620

Sot luhen takimet e radhës edhe në Europa League. Interi kërkon kualifikimin pas barazimit 0-0 në Gjermani ndaj Eintracht Frankfurt.

Zikaltrit kanë rekuperuar lojtarë si Keita dhe Brozoviç të cilët do ta nisin nga stoli, ndërkohë që vijon të mos përfshihet në listë sulmuesi Mauro Icardi.

Sfidë e tëra për t’u ndjekur ajo në “Emirates”, mes Arsenal dhe francezëve të Rene, me anglezët që duhet të përmbysin humbjen 3 me 1 të ndeshjes se pare.

Chelsea dhe Napoli janë thuajse të kualifikuar pasi kanë fituar thellë 3-0, takimet e para respektive.