Flamur Noka: Ata janë të rrethuar, do vazhdojmë protestën

16 MARS MARSE PD 2 frame 45017 1100x620

Pavarësisht nga sa u tha një ditë më parë se në protestën e opozitës nuk do të kishte fjalime politike, ka qenë ish-deputeti Flamur Noka, i cili ka folur para protestuesve.

Ai i ka kërkuar qytetarëve të vijojnë protestën, ndërsa është shprehur se tashmë kryeministria është e rrethuar.

“Ata janë të rrethuar do vijojnë të qëndrojmë në protestë”.

Ndërkohë, nën drejtimin e Lulzim Bashës, qytetarët marshuan rreth godinës së Kryeministrisë e u rikthyen sërish në hyrje të saj.

  • LAJMI I FUNDIT | Ministria e Shëndetësisë: 4 viktima dhe 83 raste të reja me koronavirus
  • LAJMI I FUNDIT | Në Spitalin Infektiv janë të shtruar 72 pacientë
  • LAJMI I FUNDIT | 8 pacientë në terapi intensive, ndërsa 4 prej tyre janë të intubuar