Opozita në protestë, Salianji: E vendos populli sa do të qëndrojmë

16 MARS LAJME ORA 09.00 frame 81972 1100x620

Opozita mban protestën e pestë ditën e sotme, ndërsa mësohet se PD ka kërkuar leje për 48 orë.

Ndërkohë, i pyetur nga A2 CNN, ish-deputeti i PD Salianji, është shprehur se do ta vendosë populli se sa do të qëndrojnë në protestë.

“Me masivitetin e tij, populli do të tregojë se nuk është dakord që në vitin 2019 të ketë një sistem komunist. Sa do të qendrojmë në shesh, këtë besoj se do të vendosë populli. Ne tashmë jemi pa mandat dhe do të dëgjojmë zërin e qytetarëve. Dhe do të protestojnë ashtu si qytetarët do të kërkojnë”, tha ish-deputeti i PD.

Sa i përket deklaratës së një dite më parë në lidhje me situatën politike në Shqipëri, Salianji është përgjigjur: “Nuk dua të komentoi deklaratën, por ambasada nuk ka mohuar krizën politike në vend dhe DASH e ka bërë Shqipërinë një autokraci të plotë”, u shpreh Salianji.