Kastrioti, fitore shprese ndaj Tiranës

tiranaaaa 1 1100x620

Tirana ka marrë humbjen e parë në Kategorinë Superiore për vitin 2019-të duke u mposhtur minimalisht 1-0 nga Kastrioti.

Krutanëve u ka mjaftuar një penallti shumë e debatuar e kthyer në gol nga Marku në minutën e 27-të të pjesës së parë për të rrëmbyer 3 pikët aq të dëshiruara në garën për mbijetesë.

Me këtë fitore, Kastrioti mbetet në vendin e parafundit, por tashmë është vetëm një pikë larg nga Luftëtari.

Ndeshja tjetër e kësaj të diele në Superiore ishte ajo mes Laçit dhe Flamurtarit, në të cilën nuk u shënua asnjë gol.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 19 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 846 raste në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 312 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 469 pacientë në spitale, 31 në terapi intensive, 11 të intubuar