Tentoi të vriste në rrugën “Prokop Mima”, shpallet në kërkim 30 vjeçari

policia

Zbardhen detajet e tentativat të vrasjes së ndodhur tre ditë më parë në kryeqytet, në rrugën “Prokop Mima”.

Autori i krimit është identifikuar dhe ka shpallur në kërkim një 30 vjeçar me inicialet A.B banues në Tiranë, i cili mbrëmjen e datës 14 mars ka qëlluar me armë zjarri një 29 vjeçar, që ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu, është proceduar në gjendje të lirë  shtetasi H.I. 26 vjeç, banues në Fushë Krujë për “deklarim të rremë”.