Vrasja te liqeni, policia arreston një person, nuk kallëzoi krimin

PISTA PER VRASJEN TE LIQENI frame 0 1100x620

Policia e kryeqytetit ka vënë në pranga mesditën e sotme një 56-vjeçar lidhur me ngjarjen e mbrëmjes së kaluar ku mbeti i vra te liqeni shtetasi 62-vjeçar, Haxhi Baçinozi.

Viktima, Haxhi Baçinozi

Sipas policisë, në pranga është vënë shtetasi me inicialet Myftar Pasha, 56 vjeç, banues në Tiranë, i cili dyshohet se në momentin e vrasjes ka qenë me autorin dhe nuk ka kallëzuar krimin.

Ngjarja e rëndë ndodhi mbrëmjen e kaluar, kur Haxhi Baçinozi u ekzekutua në sy të djalit të tij. Policia ka bërë të ditur se ka identifikuar autorin dhe po punon për arrestimin e tij.