Reali riktheu Zidane, por do të largojë 9 lojtarë

zidaneeee 1100x620

Rikthimi i Zidane në krye të stolit të Realit të Madridit solli menjëherë fitoren dhe qetësinë. Ndaj, për këtë, presidenti Perez kërkon të plotësojë në maksimum dëshirat dhe kërkesat e trajnerit francez.

Janë 9 lojtarë të cilët nuk bëjnë më pjesë në planet e Zidane, mes tyre Bale, Navas, Marcelo dhe Isco.

Klubi “Los Blancos”, do që të mbledhë sa më shumë të ardhura nga lojtarë që nuk po luajnë dhe të tentojnë emra të mëdhenj të botës së futbollit sikurse.

Hazard, Eriksen, Pogba, Mbappe apo Harry Kane janë prej kohësh objektivat e parë e Realit të Madridit.