Vrasja te Liqeni Artificial, vetëdorëzohet i dyshuari Islam Myrtaj

Bacinozi

Vrasjes së bujshme të biznesmenit dhe ish të përndjekurit politik Haxhi Baçinozi në liqenin artificial të Tiranës i shtohet sot një tjetër kapitull.

Sipas deklaratës së Policisë së Shtetit, i akuzuari për vrasjen e Baçinozit, Islam Myrtaj, është vetëdorëzuar sot rreth orës 19.30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë i shoqëruar nga avokati i tij, pas një negociate mes Policisë dhe këtij të fundit.