Aksident me mbi 70 të vdekur, përplasen dy autobusë në Gana

busiii 1100x620

Një aksident tragjik ka ndodhur mëngjesin e së premtes në Gana, ku deri tani janë konfirmuar 70 persona të vdekur.

Ngjarja tragjike ka ndodhur në Kintampo të Ganës, ku dy autobusë janë përplasur me njëri-tjetrin dhe më pas në njërin prej tyre kanë shpërthyer flakët.

Rrethanat në të cilat ka ndodhur aksidenti janë ende të paqarta.