Kombëtarja konfuze, pjesa e parë favorizon turqit

albbania 1100x620

Mbaroi pjesa e parë e ndeshjes të Shqipërisë me Turqinë,  e vlefshme për kualifikimet në Euro 2020.

Siç pritej, 45 minutat  e para u karakterizuan nga një vullnet të madh të djemve të Christian Panuccit, por entuziazmi i tyre nuk mjaftoi për të rrezikuar seriozisht port\n turke.

Madje një gabim i Xhimshitit në minutën e 21-të i dha udhën një aksioni të thjeshtë por efektiv të turqve që kaluan në avantazh me ish lojtarin e Lazio-s Burak Ylmaz.

Më pas, disa aksione të Uzunit, më aktivi nga kuqezinjtë,  dhe shumë ndërprerje të lojës për faulle.