Shqipëria me 3-5-2, Balaj titullar ndaj Turqisë

balajjjj 1 600x338

Del formacioni për ndeshjen kundër Turqisë, dhe nuk mungojnë surprizat.

Skema e zgjedhur nga Panucci do të jetë një 3-5-2, ku treshja Xhimshiti Ismajli Veseli do të jetë ajo që do të mbrohet nga sulmet turke, ndërkohë që në mesfushë do të kemi Hysaj dhe Balliu në krahë, ndërsa Xhaka, Abrashi dhe Memushaj mendohet t’i japin forcë dhe temperament mesfushës, duke dhënë edhe asist dyshes sulmuese Uzuni-Balaj.

Sulmuesi i Akhmat të Rusisë,  me sa duket ka zëvendësuar në minutën e fundit Armando Sadikun.