Edy Reja në Shkodër, alternativë për zëvendësuesin e Panuçit?

edy reja lazio jw2pq6ui8vdv1bvp1j56k2yg8 1 1100x620

Ish-trajneri i famshëm i Lacios dhe Napolit, Edy Reja, është parë sonte në Shkodër, duke rritur spekulimet që e shohin atë si zëvendësues në stolin e Christian Panuccit, që edhe sonte u sulmua nga pjesë e tifozerisë.

Reja shoqërohej nga Shkumbin Qorrmemeti, dhe ka qëndruar mbi një orë e gjysmë në zonën Vip të stadiumit.

 Aty pas ndeshjes së humbur me Turqinë ndodhej edhe presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Italiani Edy (Edoardo) Reja, 73 vjeçar, ka drejtuar në të kaluarën ekipe prestigjioze si Napoli, Lazio Hajduk, dhe Atalanta.