Mal i Zi, Gjeloshaj zyrtarizohet si kryetar i Tuzit

gjeloshaj 1 1100x620

Sot në mbledhjen e Kuvendit të Komunës Tuz, u zyrtarizua kryetari i saj.

Bëhet fjalë për Nik Gjeloshajn, kandidatin e koalicionit fitues “Malësia na bashkon” në zgjedhjet e 4 marsit, që u zgjodh sot edhe formalisht me votën e 16 këshilltarëve të Forumit Shqiptar, 1 i Demokratëve dhe 4 nga Partia Boshnjake.

Ndëkohë, këshilltarët  e partisë të Milo Djukanovic nuk morën pjesë. Gjeloshaj në këtë mënyrë bëhet kryetari i parë i komunës Tuz me statusin e ri.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 20 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 15 raste në Tiranë, 2 në Durrës, 2 në Krujë, 1 në Kamëz
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 7 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 253 raste aktive në Shqipëri, 8% në spital