PD publikon audiopërgjime: Alizoti sajoi dëshminë | VIDEO

Screenshot 2 5 1100x620

Partia Demokratike publikoi këtë të shtunë disa audiopërgjime, sipas saj materiale zyrtare që janë në dispozicion të Prokurorisë, ku faktohet sajimi i dëshmisë së Alfed Alizotit, i cili pati deklaruar se kishte imituar zërin e Agron Xhafajt, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji tha përgjimet zyrtare tregojnë se gjithçka që Partia Demokratike ka denoncuar për vëllain e ish-ministrit kanë qenë të vërteta.

LIVE – Ervin Salianji deklaratë për mediat

Gepostet von Partia Demokratike e Shqipërisë am Samstag, 23. März 2019

“Prokuroria jo vetëm që i fsheh dhe është vënë në shërbim të Kryeministrit, por as nuk denjon t’i transkriptojë, në kundërshtim të plotë me ligjin”, tha Salianji në një konferencë për shtyp.

Sipas tij, në këtë aferë është përfshirë drejtori i Policisë së Fierit, Albert Nushi, por edhe të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Piovra. Episodi 1.Në pafundësinë e komunikimeve mes zyrtarëve të policisë dhe deshmitarit të sajuar për Xhafajgate!Komunikimi ne 00:30 të natës mes drejtorit të policisë Fier dhe Alizotit pasi ka dhënë dëshminê e sajuar! Përgjimi është zyrtar i Prokurorisë +18

Gepostet von Ervin Salianji am Freitag, 22. März 2019

Për çështjen e shumëpërfolur “Babale”, Salianji është marrë edhe si i pandehur nga Prokuroria e Tiranës ku është akuzuar për kallëzim të rremë. Veç deputetit të dorëhequr, në hetim janë dhe Albert Veliu i njohur si Babalja dhe i afërmi i tij që imitoi zërin e vëllait të ish-ministrit të brendshëm, Fredi Alizoti. Ky i fundit ndodhet në burg, ndërsa gazetari Jetmir Olldashi ka detyrim paraqitje.