“Çmenden” tifozët në Angli, futen në fushë dhe tentojnë të godasin lojtarët

tifozettt 1 1100x620

Pavarësisht ndëshkimeve të rënda, tifozët në Angli nuk ndalet nga pushtimet e fushës dhe zënkat me lojtarët.

Pas rastit në të fillimit të muaj në ndeshjen mes Aston Villa-s dhe Birmingham, një tjetër rast i ngjashëm është shënuar një ditë më parë në futbollin anglez.

Dy tifozë u futën në fushë në fundin e ndeshjes mes Stockport dhe Flyde, e vlefshme për FA Trophy dhe tentuan të godasin lojtarët.

Trajneri i Flyde reagoi ashpër pas ndeshjes, duke thënë se Anglia po rrezikon të kthehet 15 apo 20 vjet më parë.

Ai tha se të gjithë ata që futen në fushën e lojës duhet të marrin dënim maksimal.