Florian Marku fiton duelin e dytë në boks

FLORIAN MARKU FITON frame 1119 1100x620

Florian Marku ndryshon disiplinë, por mbetet në ring. Pas sukseseve në Artet Marciale Mikse, ai ka nisur karrierën në boks, duke regjistruar fitoren e dytë si profesionist.

Marku u ndesh në Londër me sllovakun Ivan Gondor, i mbështetur nga tifozët e shumtë shqiptarë. Dueli zgjati vetëm dy raunde, me kundërshtarin që nuk i rezistoi grushteve të luftëtarit 26-vjeçar. Pas festës dhe atmosferës së jashtëzakonshme të krijuar në kryeqytetin anglez, Florian Marku njoftoi se dueli i radhës do të jetë më 27 prill.