Vranësira, shi dhe sërish diell, parashikimi i motit për javën në vijim

Moti 1 dt.25 frame 367 1100x620

Kjo javë do të nisë me mot të kthjellët dhe të ngrohtë, por mesjava sjell jo vetëm vranësira dhe reshje në pjesën më të madhe të vendit, por edhe rënie të temperaturave.

Pritet që temperaturat në zonat malore sërish, të zbresin lehtësisht negative duke bërë që të rishfaqet dëbora në zonat e thella malore.

E premtja, përmirëson kushtet e motit në Shqipëri duke sjellë kthjellime dhe vranësira kalimtare, por tabloja termike pritet të stabilizohen vetëm në fundjavë.

  • LAJMI I FUNDIT | Arrihet marrëveshja për Reformën Zgjedhore
  • LAJMI I FUNDIT | Yuri Kim: Çdo palë kontribuoi shumë dhe lëshoi shumë
  • LAJMI I FUNDIT | Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, Soreca: Shqipëria është më pranë BE
  • LAJMI I FUNDIT | Lulzim Basha: Hap përpara për zgjedhje të lira
  • LAJMI I FUNDIT | Gjiknuri: PD hoqi dorë nga kërkesat absurde
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Do të ketë identifikim biometrik per zgjedhjet e ardhshme
  • LAJMI I FUNDIT | Bylykbashi: Dakordësia riformaton KQZ
  • LAJMI I FUNDIT | Presidenca: Jo e mjaftueshme për të garantuar zgjedhje të lira