Pole position për Leclerc, piloti i Ferrarit thyen rekordin

Përditësuar më: 31/3/2019, ora 13:04
leclerc 1024x576

Pole position për Leclerc, piloti i Ferrarit thyen rekordin

Përditësuar më: 31/3/2019, ora 13:04

Charls Leclerc është surpriza e madhe e provave zyrtare për Çmimin e Madh të Bahreinit.

Piloti i Ferrarit ka fituar “pole position” dhe do të niset sot nga vija e parë e startit së bashku me pilotin tjetër të kokëkuqes, Sebastian Vettel i cili arriti kohën e dytë më të mirë.

Vetëm vendi i tretë dhe i katërt për dyshen e Mercedes, Hamilton dhe Bottas.

 Leclerc bëhet piloti i dytë më i ri në historinë e Formula 1, pas Vettel, që arrin të fitojë ‘pole position’ në moshën 21 vjeçare.