Shkodër-Lezhë, kapet drogë e mina me telekomandë

Shkodra mbulim frame 695 1100x620

Efektivë të drejtorisë së policisë së Shkodrës kanë vënë në pranga tre persona, dy prej të cilëve shtetas malazezë, në tentativë për të trafikuar 151 kilogram lëndë narkotike kanabis drejt Malit të Zi.

Operacioni i koduar “Bardhaj”, u organizua në bazë të informacioneve të mbledhura në rrugë operative nga efektivët e antidrogës, ndërsa lënda narkotike u gjet në një automjet me targa malazeze. Në cilësinë e provave materiale policia sekuestroi dy automjete, 5 telefona celularë dhe një palë dylbi.

Ndërsa në një tjetër operacion në Lezhë, policia ka goditur një tentativë të trafikimit të minave me telekomandim shpërthimi në distancë. U sekuestruan 3 mina të tilla, si dhe u arrestuan dy persona nga qyteti i Vlorës që po tentonin trafikimin.