Tensionohet situata te Parlamenti, protestuesit tentojnë të çajnë kordonin e policisë

3 PRILL LAJME ORA 10.00 frame 121473 1100x620

Pak pas orës 11:00 edhe protesta e ditës së sotme është tensionuar, duke marrë formën edhe të protestave të mëparshme.

Protestuesit tentojnë të çajnë kordonin e parë të policisë të vendosur në hyrje të Parlamentit.

Në anën tjetër, policia u bën thirrje me megafon protestuesve të ruajnë gjakftohtësinë dhe të mos hedhin kapsolla në drejtim të policisë. Po ashtu, organizatorëve të protestës u kërkohet të merren masa ndaj protestuesve që mbulojnë fytyrën.

Ndërkohë, brenda godinës vijon normalisht seanca, me Edi Ramën që mban fjalën e tij.