Ankth për Pele, legjenda përfundon në spital

ppppp 600x338

Ankth për legjendën braziliane Pele, i cili u shtrua në spital, në orët e para të mëngjesit të së enjtes.

78-vjeçari u paraqit me ethe në urgjencë, gjatë qëndrimit në Paris.

Pele ndodhej në kryeqytetin francez për një takim me yllin e Paris Saint Germain, Kylian Mbappe si dy fenomenë të epokave të ndryshme.

Në fjalën e tij, legjenda u shpreh se do të kishte dashur të përballej në fushë me shumë yje të viteve të fundit, duke lënë jashtë listës emrat e Lionel Messi-t dhe Cristiano Ronaldos.